1 آبان 1392 12:21:10
روش ايجاد سايت
روش ايجاد سايت
ممكن است بسياري از كاربران به ساختن يك سايت شخصي علاقمند باشند، اما براي درست كردن يك سايت چه كارهايي بايد انجام داد؟


چگونه يك سايت درست كنيم؟


 براي درست‌كردن يك سايت لازم است ابتدا فضايي را در اينترنت به صورت سالانه يا براي چند سال اجاره كنيد و علاوه بر اين نيازمند يك دامنه براي سايت خود هستيد.

دامنه در حقيقت نامي است كه بعدها بازديد‌كنندگان آن را در مرورگر خود وارد مي‌كنند و سپس به سايتي كه طراحي شده باشد، ورود پيدا مي‌كنند.

بعد از تهيه‌ي فضا، بايد با توجه به نوع دامنه‌اي كه خريداري كرده‌ايد و اطلاعاتي كه سايت فروشنده در اختيار شما قرار داده است، به نصب دامنه برروي سايت اقدام كنيد كه اين موضوع با توجه به اطلاعاتي كه سايت سازنده در اختيار شما قرار مي‌دهد چندان دشوار نيست.

حال مهم‌ترين قسمت كار نصب سيستم عامل برروي فضايي است كه شما آن را خريداري كرده‌ايد. بدين منظور نرم‌افزار‌هاي تحت وبي كه متن باز هم هستند در اختيار كاربران قرار گرفته است كه از معروف‌ترين اين نرم‌افزار‌ها مي‌توان به جوملا، وردپرس و يا نيوك اشاره كرد.

جوملا: اين سيستم عامل به عنوان يكي از نرم‌افزار‌هايي موفق تحت وب شناخته مي‌شود.
البته اگر به دنبال نصب اين سيستم عامل روي فضاي سايت خود باشيد بايد پيچيدگي‌هاي آن را به جان بخريد.
وردپرس: از محيط‌هايي به‌شمار مي‌آيد كه محيط‌ش كاربرپسند بوده و كاربر به راحتي مي‌تواند با آن كار كند. اين نرم‌افزار تحت وب در بسياري از سايت‌هاي شخصي استفاده مي‌شود.
نيوك: اين سيستم عامل بيشتر براي سايت‌هاي موسيقي و يا پادكست‌ها استفاده مي‌شود.

البته علاوه بر اين سه سيستم عامل، برنامه‌هاي ديگري هم در اينترنت وجود دارند كه مي‌توان آنها را برروي فضاي خود بارگذاري كنيد و حتي اگر مي‌خواهيد سيستم عامل خاص سايت خود را داشته باشيد بايد درخواست خود را به شركت‌هايي اعلام كنيد كه سيستم عامل سايت‌ها را طراحي مي‌كنند.

بعد از انتخاب سيستم عامل، بايد آن را به حالت فشرده يا zip برروي سرور اصلي سايت بارگذاري و نصب كنيد. البته قبل از انجام اين عمليات بايد به خاطر داشته باشيد كه يك پايگاه داده برروي فضاي سايت خود ايجاد كنيد كه اين عمليات روي سايت ميزباني كه فضا را در اختيار شما گذاشته توضيح داده شده است.

بعد از بازگذاري سيستم عامل به صورت zip، آن را از حالت فشرده خارج كرده و سيستم عامل روي سايت شما بارگذاري مي‌شود. حال با مراجعه به آدرس سايت شما بارگذاري مي‌شود. حال با مراجعه به آدرس سايت خود بايد تنظيمات سيستم عامل كه خود راهنمايي دارد مرحله‌به‌مرحله با توجه به اطلاعاتي كه مورد نظر شماست و در پايگاه داده وارد كرده‌ايد، انجام دهيد.

در مرحله‌ي آخر بعد از اتمام اين مرحله بايد به صفحه مديريت سايت مراجعه كنيد و داخل پنل مخصوص كنترل سايت شويد.

حال مي‌توانيد مطالب خود را برروي اينترنت به اشتراك بگذاريد. اگر در اين بين مي‌خواهيد قالب سايت خود را تغيير دهيد بايد به دنبال پوسته‌اي باشيد كه با سيستم عامل شما سازگار باشد و آن را روي سيستم عامل خود قرار دهيد. براي اضافه كردن امكانات اضافي هم بايد به دنبال افزونه‌هايي باشيد كه با سيستم عامل شما سازگار باشد

 

 

Powered by Tetis PORTAL